Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Wyprawa na Wysoki Kamień

Kronika > Kronika 2017-2018

Dnia 28.10.2017 r. uczestnicy koła turystycznego wraz z opiekunami – p. Marią Czarnecką (kierownikiem i przewodnikiem wyprawy), p. Mariolą Rodzik, chętnymi uczniami  oraz rodzicami (w sumie 37 osób) wyruszyli na ostatnią w tym sezonie wycieczkę w Góry Izerskie.
Nieco kapryśna pogoda wymusiła niewielką zmianę planów. Najpierw uczestnicy wycieczki odwiedzili Schronisko Rumcajs w Szklarskiej Porębie, w którym zjedli śniadanie, następnie zostali przewiezieni na parking koło Zakrętu Śmierci i stamtąd wyruszyli żółtym szlakiem na Wysoki Kamień.
Humory dopisywały wszystkim, ponieważ wypogodziło się i bez przeszkód można było zdobyć szczyt. W schronisku na górze piechurzy pokrzepili nadwątlone wędrówką siły i tym samym szlakiem wyruszyli w drogę powrotną.  Autokar zawiózł uczestników wyprawy do Świeradowa Zdroju, gdzie był czas na wizytę w Domu Zdrojowym, zwiedzanie centrum miasta, zakup pamiątek, zdjęcia, zwłaszcza przy fontannie z żabami (każdy chce być zdrowy, bogaty i szczęśliwie zakochany) oraz pizzę, zapiekanki i inne rarytasy.
Wycieczka zakończyła się ok. godz. 18.30. Wszystkim sprawiła wiele radości. Następna wyprawa  na wiosnę. Już dziś zapraszamy na wspólną wędrówkę po górach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego