Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Wypoczynek w Jarosławcu

Kronika > Kronika 2017-2018

Letnia Akademia Detektywów w Jarosławcu
W minione wakacje (w terminie od 14 do 26 lipca) ¬ uczniowie klas III-VI oraz I klasy gimnazjum wypoczywali w Jarosławcu w Ośrodku Wypoczynkowym Barka pod opieką nauczycieli z naszej szkoły. Kolonię pod hasłem Letnia Akademia Detektywów zorganizowano we współpracy z Biurem Podróży Sun-Travel z Legnicy, jej kierownikiem była pani Maria Czarnecka.
Uczestnicy kolonii rozwijali swoje zainteresowania i uczestniczyli w różnych ciekawych zajęciach realizowanych w ramach programu detektywistycznego, artystycznego oraz sportowego. Codziennie spędzali czas nad morzem lub na "orliku". Brali udział w  licznych wycieczkach, m.in. do Ustki,  Darłowa i Darłówka. Niezapomnianym przeżyciem był rejs statkiem Król Eryk po morzu oraz wizyta w parku linowym. Niezwykle ekscytująca okazała się wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie spacerując po wydmach, koloniści mogli poczuć się jak Staś i Nel, gdyż tam nagrywano sceny z filmu W pustyni i w puszczy. W programie kolonii były również wyjścia na  kryty basen, pobyt w Aquaparku w Jarosławcu, gra terenowa po miejscowości, konkursy z nagrodami, różne zajęcia rozwijające spostrzegawczość, gry i zabawy na świeżym powietrzu (na terenie ośrodka lub na plaży - organizowane przez animatora sportu), zajęcia taneczne z instruktorem, dyskoteki oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Koloniści byli zadowoleni  z pobytu nad morzem, wrócili cali i zdrowi, pełni wrażeń i pozytywnej energii na nowy rok szkolny. Biuro podróży zadbało o pamiątkowy upominek dla każdego uczestnika Letniej Akademii Detektywów. Dużym atutem naszej kolonii była rodzinna atmosfera oraz znana dzieciom kadra (Natalia Nowak, Mariola Rodzik oraz Monika Oleradzka), dlatego uczestnicy kolonii czuli się pewnie i bezpiecznie.
  Wyrazili chęć uczestnictwa w kolonii za rok  Znów będziemy odpoczywać nad morzem, ale tym razem w Łazach, od 6 lipca, w ośrodku wypoczynkowym 200m od morza.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego