Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Wycieczka do ZOO

Kronika > Kronika 2017-2018

Wycieczka do ZOO

W dniu 18.09.2017 r. uczniowie klas IV wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w ekologicznych warsztatach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży -„ Bioodkrywcy”. Warsztaty były częścią projektu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wszystkie zajęcia odbywały się na terenie wrocławskiego ZOO. Pierwszym etapem warsztatów była gra terenowa, która polegała na przejściu wyznaczonej trasy i odnalezieniu 12 punktów z pytaniami oraz zadaniami, dotyczącymi określonych gatunków zwierząt i miejsc. Tak przygotowane zajęcia, pozwoliły uczestnikom zgłębić wiedzę na temat np. trybu życia, siedlisk, pokarmu, zagrożeń oraz cech charakterystycznych wybranych, rodzimych gatunków fauny i flory.
Druga część warsztatów odbyła się w sali edukacyjnej Afrykarium. Młodzi uczestnicy odkrywali zagadnienia związane z bioróżnorodnością Polski, poznając gatunki zwierząt występujące na terenie ZOO. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanego edukatora z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych.
Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie. Poznali wiele ciekawych zwierząt i miejsc w ZOO.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego