Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty

Projekty > Razem dla Rozwoju-Aktywna Edukacja Globalna w Szkołach
 

Dnia 26.11.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projekt „Globalnie – lokalnie – aktywnie. Działania na rzecz rozwoju edukacji pozaformalnej” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 r.  Zajęcia odbyły się dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Gminnej oraz SP w Malczycach. W tematykę globalną wprowadziły naszych uczniów ekspertki do spraw edukacji globalnej z Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ZNAK z Krakowa. Pani Anita Ponikło oraz pani Izabela Parknita- Mierzwa przeprowadziły zajęcia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach.
Celem spotkania było pobudzenie wrażliwości dzieci dotyczącej tego, co dzieję się na świecie       i tego, jak bardzo mieszkańcy ziemi są ze sobą powiązani. Uczniowie mieli okazję w aktywny sposób poznać podstawowe zagadnienia związane z edukacją globalną.
Każdy z uczestników włączył się w grę planszową "Dzień  z edukacją globalną", która była symulacją przeciętnego dnia z życia dziecka. Celem było uświadomienie dzieciom globalnych współzależności, a podczas gry wykorzystanych było dużo aktywnych ćwiczeń i zadań dotyczących problematyki wody, zużywania energii i innych zasobów naszej planety, odpowiedzialnych zakupów oraz odpowiedniego odżywiania.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia. Chętnie włączali się w proponowane zadania. Na pewno przyczyniły się one do wzrostu ich świadomości oraz zwróciły uwagę na problemy globalne, co pomoże niewątpliwie kształtować w nich postawę odpowiedzialności   i pchnie w stronę dokonywania dobrych, przemyślanych wyborów.
Serdecznie dziękujemy paniom prowadzącym warsztaty, a także Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Bibliotece w Malczycach za włączenie się w realizację projektu, efektywną współpracę i umożliwienie przeprowadzenia tych ciekawych zajęć.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego