Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Sprzątanie świata

Ogranizacja pracy szkoły > Akcje

SPRZĄTANIE ŚWIATA

      12 października 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 6  porządkowali wyznaczone przez opiekuna SU tereny (starsi na godzinie wychowawczej, młodsi na wyznaczonej przez wychowawcę lekcji). Dzieci wyposażone w rękawiczki i worki, które szkoła otrzymała od Urzędu Gminy, z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do akcji.                                  
    Uczniowie,  nie zrażając się niską temperaturą powietrza, uporządkowali podwórko szkolne, parking przy szkole, boisko i tereny przyległe do niego, plac zabaw przy ul. 1 Maja, deptak, ul. Szkolną, Górną,  Ogrodową, parking  i skwer przed Domem Kultury oraz plac zabaw przy ul. Sienkiewicza. Sprzątanie nie było jednorazową akcją. Klasy wraz z wychowawcami  będą porządkować przydzielone tereny w trakcie roku szkolnego.
13 października uczniowie klas IV –VI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy Eneris, która zajmuje się wywozem nieczystości na terenie naszej gminy. Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Miały one na celu uczulenie dzieci na konieczność ochrony środowiska.  Uczniowie otrzymali upominki (gadżety z logo firmy), co w ich oczach dodatkowo podniosło wartość zajęć. Podsumowaniem zajęć był minikonkurs z nagrodami w postaci kubków i zestawów do pisania (pióro +długopis).
    Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy uwrażliwią naszych uczniów na problem ochrony  środowiska i wykształcą właściwe nawyki.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego