Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Sięgamy po laury

Kronika > Kronika 2017-2018

Sięgamy po laury

Uczennice naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i odniosły sukces  w konkursie na etapie szkolnym i powiatowym.

  9 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski  dla ucz. kl. IV –VI i VII-gimnazjum.
W kategorii ucz. kl. IV-VI jury wyłoniło 3 laureatów.
Amelia Oleksyk z kl. Vb zajęła I miejsce, Zuzanna Wzorek z IVc II , natomiast III miejsce – Aniela Golemo – ucz. kl. Va.
Laureatki szkolnego etapu konkursu pojechały do Kostomłotów, gdzie 20 marca odbyły się zmagania na szczeblu powiatowym. Amelia Oleksyk  za recytację „Strasnej zaby” K.I. Gałczyńskiego otrzymała wyróżnienie. W tym roku po raz pierwszy uczennice naszej szkoły spróbowały sił w kategorii poezja śpiewana.
  Wśród ucz. kl. VII-gimnazjum na etapie szkolnym najlepsza okazała się Sara Szafrańska
z kl. 2a, II miejsce jury przyznało Amelii Dorożko – ucz. kl. VIIa, a III ex aequo Natalii Szerszunowicz (VIIa) i Zuzannie Dzieciątkowskiej (VIIb).

  W Kostomłotach reprezentowały nas dwie uczennice - Sara i Amelia -  i obie odniosły sukces.
Sara Szafrańska zajęła I miejsce (i będzie reprezentować nasz powiat w Kłodzku),  Amelia Dorożko uplasowała się na II miejscu.  
  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu, gdyż obie dziewczyny będą rywalizowały z najlepszymi deklamatorami w regionie.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego