Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Archiwum

Rywalizacja z najlepszymi zwieńczona sukcesem

17 marca 2015 r. w Kostomłotach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Między  poezją a prozą. Uczennice naszej szkoły:
Nina Markowska (IVb), Sara Szafrańska (Vb), Julia Adamiak (Va) i Natalia Szerszunowicz (IVa)  - rywalizowały z najlepszymi recytatorami powiatu średzkiego. Laureatki szkolnego konkursu stanęły na wysokości zadania, przyjemnie słuchało się recytacji przygotowanych przez nie utworów. Nie dały się pokonać tremie, a na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach czuły się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
           Sara Szafrańska zachwyciła komisję wspaniałą deklamacją wiersza Tadeusza Śliwiaka „Dzień dobry, muzyko” i zdobyła I miejsce. Uczennica będzie reprezentowała powiat średzki  w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Kłodzku. Mamy nadzieję, że powtórzy sukces z ubiegłego roku (wtedy zajęła II miejsce). Trzymamy kciuki za naszą uczennicę. Ponadto w maju Sara weźmie udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim
w Kątach Wrocławskich. Liczymy na wspaniały występ.
           Uczennicom, które godnie reprezentowały malczycką podstawówkę w konkursie recytatorskim na szczeblu powiatowym, gratulujemy. Każda z nich odniosła sukces – pokonała szkolnych rywali i znalazła się w gronie najlepszych recytatorów  powiatu,
z którymi mogła się zmierzyć jak równy z równym, zdobywając przy tym  nowe doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłym roku.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego