Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Polska Biega

Z życia szkoły > Sport

SPRAWOZDANIE  z                                      2015r.

25 maja 2015r po raz trzeci w naszej gminie z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, szkoły podstawowej, odbyły się biegi z okazji ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.
Biegi odbyły się przy słonecznej pogodzie i w duchu sportowej rywalizacji. W ten najbardziej rozbiegany weekend w Polsce, w którym udział wzięło tysiące osób był wspaniałą okazją do miłego i aktywnego spędzenia czasu. Celem biegu była promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród społeczności lokalnej oraz popularyzacja biegu jako najprostszej formy sportu dla wszystkich . Wystarczyło wziąć tylko wygodne buty i stanąć na starcie. Chodziło między innymi o to by wyjść z domu i w swoim tempie pokonać być może pierwsze w swoim życiu kilometry.
Na starcie imprezy organizowanej przez Szkołę Podstawową w Malczycach stanęli uczniowie z naszej szkoły, szkoły podstawowej z Pogalewa Wielkiego oraz dwujęzycznej szkoły podstawowej z Wołowa, łącznie ok. 100 zawodników i zawodniczek.  
Biegi odbywały się w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców na różnych dystansach.
Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej uczestnicy otrzymali medal i dyplom, do szóstego miejsca dyplom, a zwycięzcy dodatkowo statuetkę. Szkoły rywalizowały również w kategorii zespołowej za którą otrzymały puchar.
Nasza impreza nie mogła by się odbyć bez wsparcia ludzi dobrej woli
i firm, które wsparły naszą inicjatywę. Po raz kolejny wsparła nas firma „Majhen” p. Henryka Majkowskiego z Wrocławia przekazując kwotę pieniężną, którą przeznaczyliśmy na zakup medali, dyplomów, statuetek, pucharów i nagród dla uczestników biegów.   W tym roku do naszej akcji dołączyła się firma    Vibracoustic Polska Sp. z o.o. z Komornik, która zakupiła wodę i słodkie bułki dla uczestników biegów oraz taśmę ograniczającą oraz balony.
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco (podaję pierwszych osiem miejsc) :


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu, że przyłączyli się do akcji Polska Biega 2015, a zwłaszcza opiekunom, nauczycielom szkół biorących udział w naszej imprezie. Pragniemy także podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację imprezy a w szczególności sponsorom:
• firmie „Majhen” p. Henryka Majkowskiego z Wrocławia,
• firmie Vibracoustic Polska Sp. z o.o. z Komornik

Mamy nadzieje, że w kolejnych latach impreza ta będzie cieszyła się większą popularnością, przyciągnie większa rzeszę zwolenników biegania oraz osób chcących pomóc przy organizacji tej wspaniałej akcji.


Z wyrazami szacunku
                            Dyrekcja Szkoły wraz z Komitetem Organizacyjnym

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego