Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Piknik integracyjny

Projekty > RAMIĘ W RAMIĘ

CZAS  NA  INTEGRACJĘ……


    Dnia 24 października w Szkole Podstawowej w Malczycach odbył się Piknik Integracyjny. Celem imprezy była integracja dzieci pięcioletnich  i uczniów klas pierwszych w ramach rządowego  projektu promującego przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej „Ramię w ramię”.
     Piknik rozpoczął się prezentacją umiejętności artystycznych w wykonaniu beneficjentów projektu. Wspólnej zabawie towarzyszyły  tańce, śpiewy, gra na instrumentach oraz recytacja wierszy. Spotkanie uświetnił występ grupy tanecznej, działającej przy GOK w Malczycach pod kierunkiem p. Anity Szczypniak. Po prezentacjach nadszedł  czas na konkurencje sportowe. Dzieci konkurowały ze sobą w takich dyscyplinach jak: rzut szyszką do celu, bieg z orzechem na łyżce, czy trafienie woreczkiem do kosza. Wszyscy zawodnicy okazali się zwycięzcami i  otrzymali nagrody w postaci pluszaka.  Każdemu uczestnikowi spotkania wręczono plakietkę z logo projektu.
Kolejnym punktem spotkania były wspólne zabawy przy muzyce. Wodzirej kucharz zaprosił do gotowania nutek  dyrektorów obu placówek oraz wszystkich uczestników.  Nie zapomniano również o poczęstunku, który przygotowali rodzice  dzieci.
Sponsorem spotkania było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Gmina Malczyce.
   Piknik zakończono utworem muzycznym Majki Jeżowskiej, którego  słowa:  „ramię w ramię wybiegnij w  świat” ukazują  myśl przewodnią realizowanego projektu.
Impreza udowodniła, że wspólna zabawa, to najlepsza forma integracji społeczności szkolno- przedszkolnej, a uśmiech dzieci był najlepszym tego dowodem.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego