Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Pasowanie

Kronika > Kronika 2018-2019

Pasowanie na ucznia

Jak co roku w murach naszej szkoły witamy nowych uczniów. Pierwsze tygodnie to czas na poznanie szkoły,  jej zwyczajów i zasad. Jest to również czas nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Wszystko to ma przygotować naszych uczniów do ważnego wydarzenia, jakim jest pasowanie.
Późnym popołudniem 25 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach pierwszoklasiści w obecności  swoich rodziców, dziadków, rodzeństwa, jak również w obecności zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie wypowiadając słowa:

Stając się uczniem Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach, ślubuję:
Być dobrym Polakiem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę uczyć się pilnie i systematycznie.
Będę spieszyć innym z pomocą.
Okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i osobom starszym.
Będę się starać być dobrym kolegą, przyjacielem zwierząt i roślin,
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.


Po ślubowaniu  dyrektor  Marzena Łaziuk dokonała pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach. Następnie rozpoczął się program artystyczny podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
W tej uroczystej chwili, tak ważnej w życiu każdego ucznia były również życzenia i upominki , które przekazali dzieciom zaproszeni goście.
Na zakończenie  wszystkim bohaterom spotkania   wręczone zostały dyplomy i kuferki pomocy dydaktycznych.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany    przez rodziców.                  
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień na długo pozostał w ich pamięci, jak również tego, aby każda chwila spędzona  w szkolnych ławkach oraz na szkolnych korytarzach była chwilą pełną radości i uśmiechu.
Występ przygotowany został pod kierunkiem wychowawcy kl. Ia Anny Korsan, wychowawcy kl. Ib Anny Iwaszko oraz wychowawcy kl. Ic Grażyny Mazur. O piękną oprawę muzyczną zadbał oczywiście Ryszard Tokarski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego