Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Konkurs recytatorski

Archiwum

Poezja- drugą twarzą duszy


  10 marca 2015r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski, który był adresowany do uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 10 uczestników z obu klas IV i obu klas V (szóstoklasiści z pewnością przygotowują się do sprawdzianu).
Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie: p. Stanisława Olbromska, p. Mariola Przybycień, p. Iwona Ciepluch, p. Barbara Pańków, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.
  I miejsce ex aequo zajęły 2 uczennice: Nina Markowska z klasy IV b, która ujęła komisję recytacją wiersza M. Terlikowskiej „Straszny sen” oraz uczennica klasy Vb - Sara Szafrańska. Sara śpiewająco i z właściwą sobie swadą deklamowała utwór T. Śliwiaka „Dzień dobry, muzyko”. II miejsce jury przyznało Julii Adamiak z klasy Va. Uczennica w  naturalny, ale ujmujący sposób, żaliła się nad swoim losem, recytując wiersz M. Terlikowskiej „Ziółko”. Głosowa interpretacja „Satyry na Bożą krówkę”  przyniosła Natalii Szerszunowicz III miejsce. Czwartoklasistka świetnie bawiła się deklamując utwór
K. I. Gałczyńskiego, wywołując tym samym uśmiech na twarzach widzów i komisji.
  Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego gratulujemy udanych występów,
a laureatom życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Będziemy trzymać za nich kciuki 17 marca.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego