Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Finał Powiatowy

Z życia szkoły > Sport

26 maja nasi chłopcy w składzie: Marcin Siepietowski, Jakub Rędzio, Szymon Kuczkowski, Paweł Janik, Aleks Kantek, Łukasz Mucha, Mateusz Hamernik, Jakub Brzozowski    i Marcin Górka pod opieką Szymona Latały godnie reprezentowali nasz powiat w Finale Międzypowiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej, który odbył się w Oławie, zajmując 3 miejsce.  
W zawodach wzięło udział 9 szkół, które rozstawione zostały w 3 grupach. Nasza drużyna w grupie zmierzyła się ze Szkołą Podstawową z Prus, wygrywając 6:1 oraz ze Szkołą Podstawową z Oleśnicy remisując 1:1. Tym samym zajęła 1 miejsce w grupie i awansowała  do grupy mistrzowskiej. Niestety losowanie w tej grupie nie było dla nas łaskawe gdyż graliśmy dwa mecze pod rząd. W pierwszym meczu chłopcy zremisowali 1:1 ze Szkoła Podstawową z Marcinkowic. W ostatniej minucie meczu mogli przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło troszeczkę szczęścia, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry. W drugim meczu, ewidentnie brakło już sił i przegrali, ze zwycięzcą turnieju, Szkołą Podstawową z Milicza 0:3. W tym spotkaniu również mieliśmy sytuacje na strzelenie bramek, ale niestety nie udało się.
Wszyscy chłopcy pokazali charakter i do samego końca, nie odpuszczając w żadnym meczu, walczyli o zwycięstwo w turnieju. Za to im bardzo dziękujemy i gratulujemy tak wysokiej pozycji.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego