Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Ekomisja

Kronika > Kronika 2017-2018
 

„Ekomisja” w naszej szkole


     
 „Dbaj o naszą planetę, dbaj o nasz dom. Nie pozwól, byśmy ją zniszczyli, niszcząc jednocześnie samych siebie”- to myśl przewodnia zajęć edukacyjnych „Ekomisja”, wprowadzających do zagadnień małej ekologii dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej.
Odbyły się w piątek, 06.10.2017r. Miały one formę ciekawych warsztatów, prowadzonych przez p.Monikę Szyrmer, w klasach piątych i w klasie czwartej. Po części wprowadzającej rozpoczęła się część zadaniowa, polegająca na pracy dzieci z planszami edukacyjnymi.
Uczniowie mieli za zadanie „skonstruowanie” jak najbardziej ekologicznego domu, umieszczając wybrane, magnetyczne puzzle na planszy z rysunkiem domu. Puzzle te spełniają tę samą funkcję, ale mają inny „ślad węglowy” (klasy energooszczędności urządzeń, rodzaj pieca, typ silnika w samochodzie).
W podsumowaniu zajęć uczniowie „wyliczali „ślad węglowy” „zbudowanego” domu. Na koniec dzieci otrzymały broszury edukacyjne oraz tekstylne torby na zakupy. Będzie im to przypominać o ich misji jako młodych ekologów.

                                                                                                  Nauczyciel przyrody E. Ekiert


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego