Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Akcje charytatywne Caritas

Ogranizacja pracy szkoły > Akcje > Akcja charytatywna

Szkolne Koło Caritas w ramach akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – „Rozpal ciepło Bożego Narodzenia” zorganizowało kwestę. Pod koniec listopada 2017 r. wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę środków pieniężnych na zakup opału dla najbardziej poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach w Diecezji  Pelplińskiej. W czasie akcji zebrano 255zł. Pieniądze zostały przekazane na zakup węgla dla rodzin najbardziej potrzebujących. Składamy gorące podziękowanie za udział w tej pożytecznej zbiórce.

Nasza Szkoła nie pozostała również obojętna na potrzeby innych ludzi i pozytywnie odpowiedziała na drugą akcję Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – „Plecak to mój dom”.
Na początku grudnia 2017 r. nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli i kapłanów zbierali plecaki, odzież oraz środki higieniczne dla bezdomnych z diecezji Wrocławskiej.
Łącznie zebrano 15 plecaków, 2 kartony odzieży i 1 karton środków czystości /mydło, proszek, szampony itp./. Doceniamy fakt, że nasi uczniowie są bardzo wrażliwi i potrafią z radością  dzielić się z innymi tym  co mają.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tej charytatywnej akcji mówimy - DZIĘKUJEMY !
Szczególnie – Bóg zapłać – kierujemy w stronę Ks. Janusza Głąba.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego